При виборі шин для навантажувача потрібно орієнтуватися в першу чергу на те, де буде працювати навантажувач, щоб параметри шин добре гармоніювали з  проїзним покриттям. Крім того, варто звернути увагу на їх якість, інтенсивність роботи навантажувача і вид вантажів, що перевозяться.Недоліками таких шин є низька довговічність і можливість механічних пошкоджень.

Існує два основних типи шин для навантажувачів: наделастичні і пневматичні. Вони відрізняються один від одного конструкцією, способом складання і довговічністю.

Пневматичні шини – універсальні та доступні.Вони характеризуються дуже гарною амортизацією, тому часто використовуються в навантажувачах, які пересуваються по нерівній місцевості або перевозять делікатні вантажі.Їх збірка швидка і проста.

Пневматичні шини діляться на:

  • Радіальні, які мають металокорд.Вони забезпечують більший комфорт водіння, оскільки мають більшу амортизацію.Крім того, вони довговічніші, на жаль, і дорожчі.
  • Діагональні, вони добре працюють в пристроях, які мало використовуються, тому що вони більш схильні до пошкоджень.Однак ці шини більш стійкі.

Супереластичні і гнучкі шини, інакше звані суцільними шинами, виготовляються з суцільної гуми в два або три шари.Їх головна перевага – висока міцність і стійкість до механічних пошкоджень, крім того, вони підходять для транспортування важких вантажів.Вони також доступні у версії без слідів, що ідеально підходить для складів.Мінусом таких шин є висока ціна і більш слабка амортизація.

Супереластичні і гнучкі шини за будовою можна поділити на:

  • Гнучкі, які складаються з двох шарів, не мають амортизаційного шару.В основному їх використовують на рівних поверхнях.
  • Супереластичні, мають додатковий еластичний шар, що забезпечує кращий комфорт водіння навантажувача.Це дорожча і комфортніша версія гнучкої шини.

Суцільнолиті шини також поділяються за способом кріплення:

  • Стандартний тип, який монтується на болтові або кільцеві диски (шина кріпиться кільцем)
  • Тип Quick/Fix, який має гумовий обід із зовнішнього боку, що захищає шину від ковзання.Встановлюється на диски без кільця, за допомогою гідравлічного пресу.

Шини для навантажувачів дуже важливі в щоденній експлуатації техніки.Ви повинні перевірити їх стан і не забути замінити їх, коли помітите пошкодження або пошкодження шини, або коли глибина малюнка протектора перевищує 16 мм, або змінити характер роботи пристрою.

Якщо ви помітили будь-який із цих симптомів, вам слід якомога швидше подумати про заміну шин.